Zdraví a krása v šálku kávy?

01.04.2015 Jste klasický pijan kávy? Nedokážete si představit, že byste se ráno probudili a nedali si svůj oblíbený šálek kávy, který vám nakopne do dalšího těžkého dne? A je pití kávy zdravé, nebo spíš tělu uškodíte, pokud svůj pravidelný denní rituál opakujete den co den s železnou pravidelností?

Chvála kávě i její odvrácená tvář

Můžete se dočíst, že řada studií pití kávy obhajuje, protože podle několika vědců její pití chrání tělo před infarktem, před demencí nebo před rakovinou kůže, ale na druhé straně zase způsobí pálení žáhy, pocit úzkosti a také zhoršuje trápení v době menopauzy. A co kofein a jiné látky obsažené v kávě? Nemůžete si ublížit, když kávu popíjíte dnes a denně?

Hubnutí a káva

Co se stane s tělem, když pijete jednu ranní kávu? Pokud si do ní nepřidáte mléko, smetánku a cukřík, pak může být dobrým pomocníkem na hubnutí, protože neobsahuje skoro žádnou energii a navíc zažene chuť na sladké, protože je příjemně hořká, čímž zrychlí váš metabolismus. A to je přece to, co potřebujete, zbavit se touhy po sladkém.

Co na to vaše srdce?

I když vypijete jenom jeden hrnek kávy, můžete si jím přivodit zvýšení tlukotu srdce až na sto úderů za minutu, čímž zvýšíte tlukot srdce asi o třicet úderů. Účinky trvají po dobu jedné hodiny, kdy se tlukot srdce vrátí do normálu. Pokud máte rodové predispozice, můžete si tím také přivodit zvýšení krevního tlaku nebo ucpání tepen. Nepijte proto instantní kávu, která obsahuje velmi mnoho draslíku a může vám způsobit změny v srdečním rytmu. Pokud jste zdravý jako řepa, pak vám pití jednoho šálku kávy za den neublíží a může být dokonce prevencí proti infarktu. Takže opět platí staré známé přísloví: Všeho s mírou. A o kávě to platí taktéž.

Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni
Tymián podpoří zdraví na buněčné úrovni

Tymián je oblíbená aromatická bylinka s antimikrobiálními účinky, bohatá na antioxidanty. V tymiánu se nachází velké množství účinných látek s označením fytolátky, ke kterým se řadí především tymol, působící protizánětlivě a detoxikačně.

Hubneme i ve spánku?
Hubneme i ve spánku?

Nedaří se vám zhubnout? Pak byste se měli zaměřit nejen na to, jak se hýbete a co jíte, ale také na správný spánek. V noci můžeme svému tělu k redukci tukových zásob významně pomoci. Není třeba ani nic náročného dělat, hubnutí půjde pozvolna samo. Jak na to?

Jak se ubránit chřipce a virózám?
Jak se ubránit chřipce a virózám?

Chceme-li, aby naše imunita organismu fungovala tak jak má a zajistila nám ochranu zejména v chladných měsících roku, měli bychom zajistit především dostatek vitamínu C a vitamínu A. Vitamín C je účinný proti virům a bakteriím, zatímco „áčko“ funguje skvěle proti infekčním nemocem a hrozbám. Céčko najdeme především v mnoha druzích ovoce a zeleniny, vitamín A se pak nalézá v hojném množství kupříkladu ve vejcích, játrech nebo v rybách.

Lupy ve vlasech? Už nikdy více!
Lupy ve vlasech? Už nikdy více!

Lupy ve vlasovém porostu vlastně nejsou žádnou tragickou chorobou, jedná se spíše o poruchu, která nepůsobí nejlépe z estetického hlediska. Jedná se vlastně o odumřelé kousky pokožky, které pak nevypadají zrovna vábně, zvláště když vám padají na oblečení.

Komentáře

Komentář může přidat jen zaregistrovaný uživatel

Zpravodajství

AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU
AFP: Nemoci a zranění pronásledují migranty na dlouhé cestě do EU

Atény 6. října (ČTK/AFP) - Jako dobrovolníci jsou lékaři a ošetřovatelé z humanitární skupiny Lékaři světa (MdM) zvyklí léčit zranění a nemoci v zónách konfliktů či katastrof.

Blog

Soutěže

Dárkový poukaz do Wellnes hotelu Kolštejn***

Psychotesty

Jste beznadějný romantik?
Jste beznadějný romantik?

Jste plni sentimentu jen při pomyšlení na večeři při svíčkách s milovanou osobou? Nebo jste pragmatičtější milenec? Zkuste náš online test.

Reklama

Novinky

Rozdáváme slevové poukazy!
Rozdáváme slevové poukazy!

Nasbírejte na svůj účet 135 bodů, za které si poté můžete koupit slevový poukaz do lékáren v hodnotě 100 Kč.